Aktualności

Remigiusz Radkowski odchodzi z GKS Błękitnych Korona

• autor: KoronaKlewki2009, 2017-02-20 15:25

Remigiusz Radkowski ostatecznie potwierdził zakończenie swojej przygody z GKS Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki.

Remek trafił do naszego klubu z Unii Leszcze na półroczne wypożyczenie, nasze barwy reprezentował od 4 września 2017 r. w tym czasie wystąpił w siedmiu meczach A klasy strzelając w nich dwie bramki. Dziękujemy za reprezentowanie barw GKS Błękitni Korona i życzymy powodzenia w dalszej piłkarskiej przygodzie.

Zwycięstwo w sparingu z Huraganem II Morąg

• autor: KoronaKlewki2009, 2017-01-10 16:38

W drugim sparingu okresu przygotowawczego podopieczni Dawida Marchewki podejmowali rezerwy Huraganu Morąg, na co dzień występujące i liderujące w drugiej grupie A klasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla GKS Błękitnych Korona a na listę strzelców wpisali się Karol Kwiatkowski i Damian Piasecki.

Pierwszy kwadrans gry trochę chaotyczny z obydwu stron, wiele niedokładności i brak konstruktywnych akcji. W 20 minucie zawodnik z Morąga znalazł się w znakomitej sytuacji do strzelenia gola, ale w bramce znakomicie spisał się Marcin Jasiuczenia. Ta sytuacja zemściła się pięć minut później Andrzej Miszczak odzyskał piłkę w polu karnym przeciwnika, którą zagrał do Karola Kwiatkowskiego a ten skierował piłkę do pustej bramki. Piłkarze Huraganu Morąg zabrali się do odrabiania strat, ale liczne rzuty wolne z okolic pola karnego nie przynosiły efektów. W 30 minucie przeciwnik doprowadził do remisu, błąd w kryciu wykorzystał napastnik z Morąga wbiegając za plecy linii obrony i wykorzystując dośrodkowanie strzałem w długi róg bramki. W tej sytuacji urazu doznał Marcin Jasiuczenia i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce na boisku zameldował się nowy nabytek GKS Błękitnych Korona Robert Gabrysz. Do przerwy 1:1.

Od początku drugiej połowy zameldowało się dwóch testowanych zawodników, którzy rozruszali środek pola GKS Błękitnych Korona. W 50 minucie Dawid Godzina wypuścił lewą stroną boiska Damiana Piaseckiego, który został sfaulowany w polu karnym rywala. Sędzia podyktował jedenastkę, a sam poszkodowany podwyższył na 2:1. Przeciwnik szybko wyrównał wykorzystując błędy w kryciu obrońców GKS Błękitnych Korona. Wynik remisowy długo się nie utrzymywał, ponieważ GKS po raz kolejny w tym meczu wyszedł na prowadzenie. W 65 minucie Damian Piasecki znalazł niepilnowanego w polu karnym Dawida Piaseckiego, który został sfaulowany w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do rzutu karnego drugi raz w tym meczu podszedł Damian Piasecki wyprowadzając GKS na prowadzenie.

Wynik meczu już się nie zmienił i GKS Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki pokonał lidera drugiej grupy A klasy Huragan II Morąg 3:2. Kolejny sparing nasza drużyna rozegra 4 marca 2017 r., a naszym przeciwnikiem będzie KS Tempo Ramsowo Wipsowo.

Skład: Marcin Jasiuczenia (30' Robert Gabrysz) - Dawid Piasecki, Łukasz Zawadzki, Marcin Tobolski (46' Robert Bąk), Dawid Godzina - Jarosław Brodacki (46' Mariusz Zadroga), Damian Piasecki (80' Kacper Pianka), Dawid Marchewka, Mateusz Gut - Andrzej Miszczak (46' zawodnik testowany), Karol Kwiatkowski (46' zawodnik testowany)

Kończymy rundę jesienną w Jezioranach

• autor: KoronaKlewki2009, 2016-10-27 20:02

W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2016/2017 GKS Błękitni Korona zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z MKS Jeziorany.

MKS Jeziorany to drużyna pewnie zmierzająca do awansu do ligi okręgowej zajmującą drugie miejsce w ligowej tabeli. Nasz najbliższy rywal potknął się tylko raz w tym sezonie w spotkaniu wyjazdowym w Turznicy przegrywając z Płomieniem 3:2. Dla Jezioran mecz z GKS Błękitnymi Korona nie będzie ostatnim meczem w tej rundzie, ponieważ nasz najbliższy rywal ma do rozegrania jeszcze spotkanie zaległe z liderem rozgrywek LKS Różnowo. Nasza drużyna chce się w końcu przełamać po ostatnich dwóch niepowodzeniach w lidze, lecz będzie to bardzo trudne, ponieważ w najbliższym meczu nie będzie mógł zagrać nasz najlepszy zawodnik rundy jesiennej Damian Piasecki, który doznał kontuzji śródstopia w ostatnim meczu i do treningów wróci najwcześniej za miesiąc. Z kontuzją również od dłuższego czasu zmaga się Dawid Marchewka i jego występ stoi również pod dużym znakiem zapytania.

Wszystkich kibiców zapraszamy na ostatni wyjazd w tej rundzie. Mecz odbędzie się 29 października o godzinie 15:00 na boisku piłkarskim w Jezioranach.

Orliki zakończyli runde jesienną

• autor: KoronaKlewki2009, 2016-10-27 19:29

Dwiema porażkami zakończyli rundę jesienną najmłodsi piłkarze GKS Błękitni Korona. Pierwszy mecz przegraliśmy z drużyną MKS Jeziorany 7:0, a drugie spotkanie z zespołem z Barczewa 3:0.

Porażka na własnym stadionie z GLKS Jonkowo

• autor: KoronaKlewki2009, 2016-10-27 18:59

W meczu dziesiątej kolejki trzeciej grupy A klasy GKS Błękitni Korona przegrywa na własnym stadionie z GLKS Jonkowo 2:1. Honorową bramkę dla naszej drużyny strzelił Mariusz Zadroga.

Tylko remis w Słupach

• autor: KoronaKlewki2009, 2016-10-17 19:45

W meczu dziewiątej kolejki trzeciej grupy A klasy GKS Błękitni Korona remisuje w spotkaniu wyjazdowym z KS Burza Słupy 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Mariusz Zadroga.